Rüyada sallanmak

Rüyada sallanmak, vücudunun sallanıp titrediğini görmek, dinin fesadına tabir edilir. Rüyada gökyüzünün sallandığını görmek, o yerde bir kötülüğün meydana geleceğine tabir edilir.  Rüyada güneş veya ayın sallandığını görmek, o yer büyüklerinden birisine bir kötülük yapılacağına tabir edilir. Rüyada yıldızların sallanıp titrediğini görmek, o memlekette bir isyan ve başkaldırma çıkacağına tabir edilir.

Rüyada hükümet binasının sallandığını görmek, halkın eziyete düşeceklerine tabir edilir. Rüyada caminin sallandığını görmek, ilim adamlarının günah işleyeceklerine tabir edilir. Rüyada evinin sallandığını görmek, ev halkının başına bir musibet geleceğine tabir edilir.

Sallanmak nedir: Bağlı bulunduğu yerde gevşek duruma gelip yerinden oynamak, kımıldamak; vaktini boş ve yararsız işlerle uğraşarak geçirmek, oyalanmak, savsaklanmak. (bir şey için) belli noktasından bir yere bağlı kalmak koşuluyla, o noktanın iki tarafına aynı doğrultuda ve sürekli olarak gidip gelmek; güçlü bir biçimde sarsılmak, titremek. Salıncak, hamak vb’de kendini sallamak; orunundan ya da bulunduğu durumdan uzaklaşmak, yerini bir başkasına bırakma tehlikesiyle karşılaşmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sallanmak

Rüyada sallanmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status