Rüyada saat görmek

Rüyada saat görmek, tatsız habere tabir edilir. Rüyada saat ayarlamak, hayatın gidişinin düzene sokulmasının elinizde olduğuna tabir edilir. Rüyada saat sesini duymak, bir çağrıya tabir edilir. Rüyada saati gece ve gündüzden bir vakti gösterdiğini görmek, altın veya gümüş paraya, sözü yerine getirmeye tabir edilir. Bazen de rüyada saat görmek, dakik olmaya, zamanın kıymetini bilmeye veya sözüne güvenilmeyenn kimseye tabir edilir.

Rüyada saat ayarlamak, yaşamın gidişinin düzene girmesinin gerektiğine tabir edilir.

Rüyada masa veya duvar saatinin çalışmasını görmek, bir aile yaşamının iyi olacağına tabir edilir.

Rüyada kol saati veya cep saati görmek, özel işlerinizin karışık olduğuna tabir edilir.

Rüyada saatin durması yada doğru çalışmaması, bir takım problemler çıkacağına tabir edilir.

Rüyada saatin çaldığını duymak, kötü haberler alacağınıza tabir edilir.

Rüyada saat güzelse ve iyi çalışıyorsa kişinin hayatında olacak olumlu değişikliklere işaret eder.

Saat nedir: Zaman gösteren mekanik veya elektronik cihaz. Bu cihazın çalışmasını muntazam aralıklarla sayma yapan bir mekanizma sağlar. Mekanik, elektromekanik veya elektronik olsun bütün saatlerin çalışması, prensip olarak sayı sayan bu mekanizma ile olur saat.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada saat görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status