Rüyada rüya görmek

Rüyada rüya görmek, dikkatli olmanız gerektiğine tabir edilir. Rüyada rüya gördüğünüzü görürseniz gördüğünüz rüyanın aynen çıkmasına tabir edilir.

Rüya nedir: Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ruya

Tabire ait 3 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. sündüz /

    rüya rüya isminin birinin sana sölemesi

  2. Emre /

    Bisi oluyo böyle annemle konusuyorum korkuyorum bisi goruyorum heralde tam korktugum sirada bi uyaniyorum minibusdeyim herkes tuhaf tuhaf bana bakiyo o sira adama soruyorum nerdeyiz felan bagcilar ya da habibler demişti Bayrampaşaya nasil gitcegimi soruyorum felan o sira saat gece 12 duraktan şu otobusle git felan diyo o sıra yuruyus var durakdaki minibusleri felan yakıyolar tam bi adamdan yardim istiyorum adam yuzunu donuyo firliyorum , bide ilk ruyamda dualar etmeye çalısiyorum sonra minibusde uyaniyorum

  3. melis /

    Rüyamda bir yerdeyim sonra uyuyup rüya görmeye başlıyorum. Ve gördüğüm rüyada korkup uyanıyorum dua etmeye başlıyorum. o sırada genç bir çocuk geliyor ve bana merak etme ben seni koruyacağım korkmana gerek yok diyor. birlikte bir kaç dua okuyoruz. sonra o devam eden rüya boyunca o çocuk hep yanımda oluyor.

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.