Rüyada pırlanta yüzük görmek

Rüyada pırlanta yüzük görmek, hayatınızdaki başarıların bir müddet daha devam edeceğine tabir edilir. Rüyada pırlanta mücevher görmek, işinizde göstereceğiniz başarı ve yetenekleriniz sayesinde emsaliniz arasındaki itibarınızın gün geçtikçe artacağına ve sevgiliniz tarafından daha çok sevileceğinize tabir edilir.

Bazen de rüyada pırlanta mücevher görmek, erkek için üzüntüye, kadın için sevinç ve refaha tabir edilir.

Pırlanta nedir: Herhangi bir mücevhere konulmak gayesiyle yontulmuş ve parlatılmış elmas. Bir nevi aşındırma işlemiyle kesilip parlatılan elmas parçacıkları pırlanta ismini alır. Birçok elmas kristali muntazam sekiz yüzlü parçacıklar halinde olduğundan parlak, kesime uygun haldedir. Kesilmek üzere ele alınan bir kristal önce şekil ve kristal yüzeyleri itibariyle dikkatle incelenir. Önce kristalin bir köşesine elmas kesme aletiyle küçük bir çizik yapılır. Sonra ince keskin bir bıçakla kristalden bu parça ayrılır. Daha sonra özel aletlerle taş üzerinde yüzeyler meydana getirilerek asitle yıkanıp temizlenir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

pirlanta-yuzuk

Rüyada pırlanta yüzük görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status