Rüyada perde görmek

Rüyada perde görmek, yaptığınız işleri gizli tutmaya, yapmış olduğunuz kabahatleri ise örtbas etmeye çalıştığınıza, fakat bunların büyükleriniz tarafından er yada geç öğrenileceğine ve canınızın aşırı derecede sıkılacağına tabir edilir.

Rüyada yeşil perde görmek, rüya sahibinin hayra, sevince ermesine, geleceğini güzel olmasına ve halk içinde itibar görmesine tabir edilir.

Rüyada yırtık perde görmek, sevinç ve ferahlığa tabir edilir.

Perde nedir: Görüşü, ışığı engellemek ya da bir şeyi gizlemek için bir açıklığın önüne gerilen örtü; katarakt, aksu, akbasma. Üzerine bir cismin görüntüsü yansıtılan saydam olmayan yüzey; bir sahne yapıtının büyük bölümlerinin her biri. Doğruyu görmeye engel olan şey; bir müzik parçasını oluşturan seslerden her birinin kalınlık ya da incelik derecesi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

perde

 

Rüyada perde görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status