Rüyada oyun görmek

Rüyada oyun görmek, para ile oynanan oyun görmek, çok hayırsız bir işe girişeceğinize, gurur ve kibre, insanları küçümsemeye ve onlarla alay etmeye, akılca ve dince eksikliğe, çocuklarınızın hayırsızlığı ile karşılaşıp üzüleceğinize, akrabalarınız ile aranızın bozulacağına tabir edilir.

Rüyada tavla gibi oyun oynamak, şöhret ve izzete, dünyalıkta yükselmeye, yüzük oyunu kuyumcuya, emir ve görevleri gizli tutmaya, aşık oyunu görevden alınmaya ya da bir göreve atanmaya tabir edilir.

Oyun nedir: Oyun nedir: Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence; tiyatro ya da sinemada sanatçının rolünü yorumlama biçimi. Kumar; müzik eşliğinde yapılan hareketlerin tümü. Şaşkınlık uyandırıcı hüner; sahne ya da mikrofonda oynanmak için hazırlanmış yapıt, temsil, piyes.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

oyun

Rüyada oyun görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status