Rüyada ok görmek

Rüyada ok görmek, düşmana galip gelmeye yorumlanır. Rüyada attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına, diğerlerini için istediği şeyin gerçekleşmesine, düşte ok gören vazifesiyle dışarı gideceğine işaret eder.

Rüyada elinde ok görmek, mal yahut memuriyete yorumlanır, rüyada elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye işaret eder. Rüyada iki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bu insanlar arasında bir ihtilaf bulunduğuna, hangi taraf attığı okları isabet ettiriyorsa, o tarafın davasında haklı, diğer tarafın haksız ve yanlış yolda olduklarına işaret eder.

Ok nedir: Yayla atılan, ucunda sivri bir demir bulunan ince ve kısa tahta çubuk; bir dairede bir kirişin ortasından bu kirişi gören yayın ortasına indirilen doğru parçası. Yön göstermek amacıyla belli yerlere konulabilen oka benzeyen işaret. Kimi aygıtlarda ya da araçlarda düz ve uzun bölüm.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ok görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status