Rüyada ölü görmek

Rüyada ölü görmek, sevilen birinin çok yakında geleceğine yorumlanır. Rüyada ölü görmek hayra yorumlanır. Rüyada ölü birine birşey vermek veya almak, bolluk içinde yaşayacağına işaret eder.

Rüyada ölü bir kadını doğururken görmek, uzun süredir görülmeyen bir akrabadan haber alınacağına yorumlanır.

Rüyada ölünün tekrar dirildiğini görmek, güzel bir haber almaya ve bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine yorumlanır.

Ölü nedir: Yaşamı sona ermiş olan, artık yaşamıyor olan; bugün hiçbir ülkede konuşulmayan, yalnızca elde belgeleri bulunan (dil). Sönük, güçsüz; sıcaklığı, canlılığı olmayan. Yaşanılmayan ya da çok durgun, hareketsiz; ölmüş insan, müteveffa, mevta.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada ölü görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status