Rüyada öpmek

Rüyada öpmek, ihtiyaçları gidermeye ve düşmana galip gelmeye istediklerinizi gerçekleştirmeye yorumlanır. Rüyada erkek (kız) öptüğünü veya onunla sarmaş dolaş olduğunu görmek, amacına erişeceğine yorumlanır. Eğer şehvetten dolayı öperse, öpen öpülenden yardım görür veya ilim öğrenir ya da bilinen bir şeye erişir. Şehvetsiz olarak birini öpmek, öpülen kimseye yardım ve iyilikte bulunmaya, ona hayır ve menfaati olmaya işaret eder.

Rüyada çocuğunu büyük istek ve özlemle öpmek, bu çocuktan yahut onun annesinden (babasından) hayra, mala, iyilik ve sevince ulaşmaya yorumlanır.

Rüyada çocuk öptüğünü görmek, o kimse ile o çocuğun arasında ve ailesi ile de dostluk ve sevgi olacağına işaret eder.

Rüyada çocuğun kendi anne ve babasını öpmesi, ondan görülecek yardım ve iyiliğe işarettir.

Rüyada gözlerinden öpülmek, evlenmeye yorumlanır.

Rüyada sevdiği birisinin ağzından öpmek, eline geçecek paraya, yanağından öpmek de kazanacağı paralara işarettir.

Rüyada makam ve mevki sahibi birini öpmek o makam geçmeye, onlar tarafından öpülmek, o cihetten gelecek hayra işaret eder.

Rüyada yaşlı bir kadını öpmek, bir sözden dolayı özür dilemeye yorumlanır.

Rüyada ölü birisini öptüğünü görmek, o ölünün terk etmiş olduğu ilim ve eserleriyle veya malıyla yahut salığı zamanında yaptığı bir işi ile faydalanır, o ölüye dua ve hayır yapmak suretiyle de faydalı olacağına yorumlanır.

Öpmek nedir: Sevgi, saygı, bağlılık, teşekkür belirtmek amacıyla dudaklarını bir şeye değdirmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

opmek

Rüyada öpmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status