Rüyada öksürmek (öksürdüğünü) görmek

Rüyada öksürmek (öksürdüğünü) görmek, şikâyet ve sızlanmaya; şikâyet etmeyi düşündüğü halde bunu henüz yapmadığına, bazen de bir devlet görevlisini yetkili makama şikâyet etmeye işaret eder.

Rüyada aşırı derecede öksürdüğünü ve boğazının tıkanarak nefesinin kesildiğini görmek, vefat etmeye işaret eder.

Rüyada isteyerek öksürdüğünü görmek, bir felaket haberine işaret eder.

Rüyada müzmin ve kuru öksürmek, ölüm işaretine; devamlı öksürük, kötü bir haber alınacağına; kesik kesik öksürük, rüyayı görenin üşüttüğüne işaret eder.

Öksürmek nedir: Solunum yolları zarlarının rahatsızlığı nedeniyle akciğerlerdeki havayı birdenbire ve gürültülü bir sesle dışarı vermek. Öksürtücü hastalığa tutulmuş olmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada öksürmek (öksürdüğünü) görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status