Rüyada oklava görmek

Rüyada oklava görmek, yolculuğa işaret eder. Rüyada uzun oklava uzun yolculuğa işaret eder, kısası ise kısa yolculuğa yorumlanır. Rüyada oklava ile kendisine vurduğunu görmek, ondan beddua almaya veya tehdit edilmek ailevî geçimsizlikle yorumlanır.

Rüyada oklavayla hamur açmak, emeğinizin ve çalışkanlığınızın karşılığını işaret eder. Rüyada oklavanın kırıldığını görmek, gören kimsenin birine darılması demektir. Oklava iyi, çalışkan, dürüst, hizmetkâr olarak tanımlanır. Rüyada iyi niyetli, çalışkan, dürüst hizmetkârdır. Oklavanın kirli olması hastalığa işaret eder.

Oklava nedir: Hamur açmakta kullanılan silindir biçiminde uzunca değnek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada oklava görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status