Rüyada mürekkep görmek

Rüyada mürekkep görmek, şöhret ve sevinçle beraber yücelik ve keramete, her işinizi kısa bir zamanda sona erdireceğinize ve hayatınızı henüz genç denecek bir yaşta kuracağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada mürekkep görmek, onun kıymeti nispetince, izzet, devlet ve yüksekliceğinize, hareketlerinize dikkat etmediğiniz takdirde bu hareketlerinizin yanlış anlaşılacağına tabir edilir.

Rüyada gömleği mürekkeple bulansa veya başka bir adam onun gömleğini mürekkebi bulaştırsa, o adamın o kimseyi, alaya alarak ona galip gelmesine ve o kimsenin de bu yüzden, yücelik, sevap ve iyi bir şekilde övülmesine tabir edilir.

Rüyada siyah mürekkep görmek, şöhret ve sevinçle beraber yücelik ve keramete tabir edilir.

Rüyada gömleğe siyah mürekkep bulaşması, o adamın o kimseyi, alaya alarak ona galip gelmesine ve o kimsenin de bu yüzden, yücelik, sevap ve iyi bir şekilde övülmesine tabir edilir.

Mürekkep nedir: İki veya daha ziyade madde parçalarının birbiri üzerine bindirilmesi. Yazı, çizim ve baskı maksadı ile kullanılan, içerisinde kimyevi bir terkip bulunan sıvı. Arapçada “midad veya mismağ”, Farsçada”siyahi ve zerkab” kelimeleriyle de ifade edilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

murekkep

Rüyada mürekkep görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status