Rüyada misafir görmek

Rüyada misafir görmek, evinize misafir gelmesi, rızkınızın ve malınızın artacağına tabir edilir. Rüyada misafire karşı büyük ikramlarda bulunduğunu görmek, yaptığınız iyiliklerin mükâfatını bir gün göreceğinize tabir edilir. Rüyada tanımadığınız veya hoşlanmadığınız kimselerle misafirliğe gitmek, hoşlanmadığı veya sevmediği bir şahıs tarafından rahatsız edileceğine tabir edilir.

Bazen de rüyada misafir gelmesi, misafirlerin geldiği taraftan rüya sahibi için çeşitli haberlerin gelmesine tabir edilir. Fakat misafir fakir ise zengin olacağına tabir edilir.

Misafir nedir: Konuk. Gözün saydam tabakasında herhangi bir nedenle oluşan beyaz leke.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

misafir

Rüyada misafir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status