Rüyada mest görmek

Rüyada mest görmek, kötü şeylerden ve düşmandan korunmaya, mala, hizmetçiye ve evin kadınına, hayvan yahut otomobile tabir edilir. Rüyada eski mest görmek, borç ve hapse tabir edilir. Rüyada mest giymek, yolculuğa tabir edilir.

Rüyada ayağı sıkan mest görmek, borç ve sıkıntıya tabir edilir.

Rüyada mesti çıkarmak, üzüntü ve kederden kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada mesti kış ayında görmek, hayır ve iyiliklere, sıcak mevsimde görmek üzüntü ve kedere tabir edilir.

Rüyada mestin kuyuya düşmesi yahut yanması, eşinin vefat etmesine yahut boşanmaya tabir edilir.

Rüyada giymediği halde mest görmek, yabandan yahut yabancıdan gelecek mal ve dünyalığa tabir edilir.

Rüyada altı yamalı mest görmek, çocuklu bir kadınla evlenmeye, bekarın mest giymesi evlenmesine tabir edilir.

Rüyada mestin tekini kaybetmek, malın yarısın elden gitmesine tabir edilir, Rüyada tek mest bulmak yahut bulundurmak, dünya ile yetinmeye, farzları ihmal edip nafili ele uğraşmaya yahut geçim darlığına tabir edilir.

Mest nedir: Üzerine ayakkabı giyilen kısa konçlu, hafif ve yumuşak bir tür ayakkabı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mest

Rüyada mest görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status