Rüyada mescit görmek

Rüyada mescit görmek, alim bir kişiye tabir edilir, dürüst davranışlarınızın sonucunda çevrenizdeki insanların saygısını ve sevgisini kazanacakğınıza tabir edilir. Rüyada mescitte namaz kılmak, muradınıza ereceğinizie tabir edilir. Rüyada mescit yaptırmak, sevdiklerinizin bir araya geleceği bir toplantıya tabir edilir.

Rüyada mescidin yıkıldığını görmek, orada mütedeyyin, abid ve önder bir alimin veya önemli bir kişinin öleceğine tabir edilir.

Rüyada evinizin mescide döndüğünü görmek, hayırlı amele, ibadet ve şerefe erişeceğine tabir edilir.

Rüyada terkedilmiş mescit görmek, alimlerin ihmalkar ve kusurlu oluşlarına ve iyilikle emir kötülükten nehyetmemelerine tabir edilir.

Rüyada mescitte öldüğünü görmek, makbul bir tövbeden sonra öleceğine tabir edilir.

Mescit nedir:  Namaz kılınan, ibadet edilen yer.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mescit

Rüyada mescit görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status