Rüyada meme görmek

Rüyada meme görmek, rüya sahibinin zevcesine, kızına tabir edilir, memedeki güzellik ve çirkinlik de, onların güzellik ve çirkinliğine tabir edilir. Rüyada kadın memesi görmek, bir kız evlâdınız olacağına tabir edilir. Rüyada memenizden süt aktığını görmek, kısmetiniz çıkarak kısa zamanda evleneceğinize tabir edilir.

Rüyada çocuğa meme verdiğini görmek, çocuklarınızın uzun ömürlü olacaklarına ve sizi hiç üzmeyeceklerine tabir edilir.

Rüyada memelerinizin kaybolduğunu görmek, çocuklarınızdan pek azının yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada memenizin kuruduğunu ve süt akmadığını görmek, çocuklarınızın hepsinin erkek olacaklarına tabir edilir.

Rüyada memenizde yara görmek, evlâtlarınızın hayırsız çıkacaklarına ve hayatınız boyunca onlara bakmak zorunda kalacağınıza tabir edilir.

Rüyada erkek memesinin kadın memesi gibi olduğunu görmek, malının artmasına tabir edilir.

Rüyada kadının memesinin sarkması, çocuğunun süt ve rızkının bol olmasına tabir edilir.

Rüyada kadının sütünün kesildiğini görmek, gam ve kedere tabir edilir.

Rüyada meme üzerinde kıllar görmek, kadın için üzüntüye, erkek için sevince tabir edilir.

Rüyada dolgun ve diri meme görmek, servete, mala, hayırlı evlada ve hoş geçime, pörsümüş memeler üzüntü ve kedere tabir edilir.

Meme nedir: Yavrularını emzirmek için, memelilerin göğsünde türlü biçim ve sayıda bulunan ve meme başı denilen çıkıntıları olan süt bezi; ateşli silahların ya da kimi patlayıcıların ateşlendiği çıkıntı. Kimi araçların meme başına benzeyen bölümü ; gemi çapasında kolların birleştiği şişkin yer. Vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş küçük çıkıntı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada meme görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status