Rüyada mahmuz görmek

Rüyada mahmuz görmek, işlerinizin kısa bir süre bozulacağına; ancak tekrar düzeleceğine işaret eder. Rüyada ayağında mahmuz gören, şeref ve sana kavuşacağına yorumlanır. Rüyada mahmuzunun kırıldığını veya kaybolduğunu göremek, şerefi ve şanı ortadan kalkar. Bazen de, rüyada mahmuz görmek, acele bir iş yapmakla tabir edilir.

Rüyada demir madeninden yapılmış mahmuz görmek, kısa bir yolculuğa; gümüş veya altın gibi kıymetli bir madenden yapılmış ise, çok acele ve faydalı bir yolculuğa; başka madenlerden mesela tunçtan yapılmış ise, yapacağınız herhangi bir yolculukta veya iste tehlike olduğuna işaret eder.

Mahmuz nedir: Çizmenin ya da potinin arkasına takılan ve binek hayvanını dürtüp hızlandırmaya yarayan demir ya da çelik parça; köprü ayaklarında, basıncı azaltmak için suyun geldiği ve gittiği yanlardaki çıkıntı. Tavukgillerin ve kimi kuşların ayakları ardında bulunan, boynuz yapısındaki sivri uzantı. Eski tür savaş gemilerinde su kesimi altında, ileriye doğru uzanan, karşısındaki gemiyi batırabilen uzantı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada mahmuz görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status