Rüyada lahana görmek

Rüyada lahana görmek, kaba yaratılışlı, taş kalpli bir kimseye, hoş olmayan şeylere işaret eder, hatalı bir hareket yaparak işlerinizi karıştıracağınıza ve başkalarına da zararlı olacağınıza yorumlanır. Rüyada elinde lahana yaprakları görmek, elde ettiği şeye yumuşak bir yöntemle nail olacağına işaret eder.

Rüyada görülen lahana yeşilse, aşk yaşamınız altüst olacağına; evliyseniz, eşiniz size ihanet edecek ve sizi çok üzeceğine işaret eder. sararmış lahana yaprağı gören, hafif bir hastalığa yakalanır ve sakladığı paradan bu hastalıktan kurtulmak için sarf edeceğine işaret eder.

Rüyada lahana yemeği yediğinizi görmek, başkalarının sırlarını öğrenmeğe çalışacağınıza ve eline gizli mal geçeceğine işaret eder.

Lahana sözlük anlamı: Familyası: Turpgiller (Cruciferae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Yabani olarak Akdeniz bölgesidir. Kültürü her yerde geniş çapta yapılmaktadır. Sarı veya beyaz çiçekli, yıllık, iki yıllık ve çok yıllık, çoğu Akdeniz çevresi memleketlerinde yetişen ve yetiştirilen bir kış sebzesi. Mutedil-serin, sisli, yağışlı, rutubetli iklimleri sever. Fazla sıcak ve kuraklık, lahananın göbek bağlamasını güçleştirir, yaprakları sertleştirir. Killi, derin, serin ve kuvvetli toprak ister. Azotlu gübrelere ihtiyacı fazladır. Kolay göbek bağlaması kışa daha iyi dayanabilmesi, kendine has tadı olması için, fazla miktarda potas’a ihtiyaç duyar.

Rüyada lahana görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status