Rüyada kebap görmek

Rüyada kebap görmek, geçimi hakkında müjdeye tabir edilir. Rüyada görülen kebap pişmemiş ise, çocuğu tarafından zuhur edecek bir kedere tabir edilir. Rüyada kebap edilmiş etlice yağlı kuzu görmek, çok mala: Zayıf kuzu ise, az mala ve meşakkatle elde edilecek rızka tabir edilir.

Rüyada kuzu kebabı yemek, kendi çocuğunun kazancını yemeye tabir edilir. Sığır kebabı yemek, korkan kimse için emniyet, hamile hanımı bulunan kimse için de erkek bir çocuğa tabir edilir. Dana eti kebabı yemek, pişmiş olarak yiyen kimse için rızık ve bolluğa tabir edilir.

Rüyada kol kebabı yemek, eğer pişmiş ise, kendisine hile yapılan bir kadın tarafından zuhur edecek rızka ve eğer pişmemiş ise, gıybete tabir edilir.

Rüyada kebap almak, ücretle bir adam tutacağına tabir edilir.

Rüyada kebap almak için kebapçıya gittiğini görmek, çocuğunu talim ve terbiye için bir muallime teslim edeceğine tabir edilir.

Kebap nedir: Doğrudan doğruya ateşte ya da kap içinde susuz olarak pişirilmiş et; yanmış, yanık; büyük bir üzüntü yaşamış.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kebap

Rüyada kebap görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status