Rüyada kir pislik görmek

Rüyada kir pislik görmek, elbisesinde veya vücudunda ya da saçında görülen kir, sahibi için üzüntü ve kedere tabir edilir. Rüyada malda görülen pas ve kir, malın zekâtının verilmediğine tabir edilir.

Rüyada kirli ve paslı elbiseler görmek, günaha tabir edilir. Kir dine nispet edilirse, görülen kir ve pasın miktarınca rüya sahibinin dince bozukluğuna tabir edilir.

Rüyada elbisesini kir ve pastan yıkayıp temizlediğini görmek, tövbe etmesine ve günahlarının affedilmesine tabir edilir.

Rüyada kulağının kirini gidermek, neşelenecek bir söz ve kendisine gelecek bir müjdeye tabir edilir.

Kir nedir: Leke, kir, toz vb ile kaplı, pis, murdar, mülevves; toplumun değer yargılarına aykırı olan. Duru, canlı, berrak olmayan renk; kirlenmiş çamaşırlar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kirli

Rüyada kir pislik görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status