Rüyada kazık görmek

Rüyada kazık görmek, yönetim kademesinde bulunan bir kimseye, mal ve kuvvete, üzüntü ve kedere yahut nifak ihtimali bulunan işe tabir edilir. Bazen de kazık görmek, aşık olmaya, üzüntü ve kedere yahut mala tabir edilir.

Rüyada yaşlı bir adamın kendisinin sırtına bir kazık çaktığını görmek, o kimsenin neslinden bir devlet büyüğü veya zamanın öncüsü olacak bir alim çıkacağına tabir edilir.

Rüyada kazığın kırılması, ölüme tabir edilir.

Rüyada duvara kazık çakmak, şanlı bir kişiyle muhabbet etmeye tabir edilir.

RÜyada eve kazık çakmak, karşı cinse gönül bağlayacağına tabir edilir.

Rüyada görülen kazık demirden olursa, mal ve kuvvettir. Kazık sivri ve keskin olduğundan, acılara ve katılığından dolayı da, üzüntü, keder ve tasaya tabir edilir.

Rüyada kazık üzerinde olduğunu görmek, âlim ve faazlı bir kimseden kuvvet almaya tabir edilir.

Kazık nedir: Toprağa çakılmak için hazırlanmış ucu sivri çubuk; kazığa oturtarak uygulanan öldürme cezası.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kazik

Rüyada kazık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status