Rüyada kalfa görmek

Rüyada kalfa görmek, ustanın yanında çalışan kalfa görmek, kendisine yardımcı olan bir arkadaşının kendisi için sadakatle çalıştığına yorumlanır.

Rüyada kalfalık yaptığınızı görmek, bilgiçlik taşıyan ukala bir yardımcınız olduğuna veya ortağınızın bilgiçlik taslayarak yapmak istediğiniz her işi kösteklediğine yorumlanır.

Kalfa nedir: Aşaması çırakla usta arasında bulunan zanaatçı; çocukları evlerinden alarak okula, okuldan evlerine götüren kimse. Ustalıktan yetişme mimar yardımcısı; masonlukta aşaması çıraktan hemen sonra gelen farmason. Saraylarda ve büyük konaklarda halayıkların başında bulunan kadın; ilkokullarda hoca yardımcısı

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kalfa

Rüyada kalfa görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status