Rüyada kuş görmek

Rüyada kuş görmek, mutluluğa, berekete, öğüt ve nasihata tabir edilir. Rüyada yaralı kuş görmek, dertli günlerin geleceğine tabir edilir.

Rüyada görülen kuş güzelse, onun ameli de güzel olacağına tabir edilir veya hayırlı bir haberle ona bir kimse geleceğine tabir edilir. Rüyada görülen kuş çirkinse, o kimsenin amelinin, kötü olduğuna veya kötü bir haberle ona bir kimse geleceğine tabir edilir.

Rüyada kuşun üzerine düştüğünü görmek, misafirin gelmesine tabir edilir.

Rüyada görülen kuş beyaz ise işi de temiz ve iyi olacağına tabir edilir.

Rüyada kuşların ötüştüklerini görmek, o yer halkı için musibettir. Kuşların sesi, sesle ağlamaya tabir edilir.

Rüyada kuşla konuşmak, büyüklüğe tabir edilir.

Rüyada elinde bir kuşun öldüğünü görmek, kedere tabir edilir.

Rüyada kuşu sırtına aldığını görmek, menfaat göreceğine tabir edilir.

Rüyada kuş sürüsü görmek, onları yiyen yahut onlara rastlayan kimse için, altın, gümüş ve saltanata kavuşmaya tabir edilir.

Rüyada su kuşları görmek, iki cihetten riyasete ve hususi vazifelere nail olmuş şerefli insanlara tabir edilir.

Kuş nedir: Yumurtlayan omurgalılardan, akciğerli, sıcak kanlı, vücudu tüylerle örtülü, gagalı, iki ayaklı, iki kanatlı uçucu hayvanların ortak adı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kus

Rüyada kuş görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status