Rüyada ısırgan otu görmek

Rüyada ısırgan otu görmek, kötü yoldaki kötü huylu bir kadının (erkeğin) peşine düşerek üzüntülü günler geçireceğinize işaret eder.  fena bir hayat süren bir kimsenin pençesine düşerek ıztıraplı günler geçireceğinize, kendinize ve etrafınızdaki insanlara daha dürüst davranmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada ısırganın vücudunuzu sardığını görmek, yakınlarınıza karşı daha nazik davranarak kalplerini kırmamaya dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.

Başka yorumculara göre, ısırgan görmek kötü bir habere işaret eder, demişlerdir.

Rüyada ısırgan otu yemek ise başarısızlık ve kötü bir habere işaret eder.

Isırgan otu sözlük anlamı: Familyası: Isırganotugiller (Urticaceae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Hemen hemen bütün Anadolu. Mayıs-ağustos ayları arasında çiçek açan, 20-100 cm boyunda, viranelik, yol kenarları ve duvar diplerinde bulunan bir senelik tek evcikli otsu bir bitki.Gövdeleri dik, 4 köşemsi, basit veya tabandan itibaren dallanmıştır. Üzerinde yakıcı tüyleri bulunur.Yapraklar saplı, oval şekilli ve dişli kenarlı, üst tarafı koyu yeşil renkli ve parlak olup, yakıcı tüylerle kaplıdır. Erkek ve dişi çiçekler bir arada olmak üzere yaprakların koltuğunda uzunca saplı küçük durumlar teşkil ederler.Çiçek örtüsü 4 parçalıdır.Meyveleri esmer renkte ve fındıksıdır.Tohum, yağ ihtiva eden bir besi dokuya sahiptir. Kullanıldığı yerler:Taze ve güneşte kurutulmuş dalları kullanılır.Yapraklarında formik asit ve nitratlar bulunmaktadır. Bu bitkinin yakıcı tüylerinde formik asit bulunduğu birçok yerlerde kayıtlı ise de tüylerin taşıdığı usarede asetilkolin ve histamin vardır.

Rüyada ısırgan otu görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status