Rüyada ip veya iplik görmek

Rüyada ip veya iplik görmek, seyahate çıkacağınıza, evinize bağlılığınızın artacağına tabir edilir. Rüyada gökten sarkıtılan bir ip görmek, Kur’anı Kerim ile yorumlanır. Rüyada ip görmek bazen de, izzet ve mevkie yorumlanır.

Rüyada ipe tutunmak, Allah’ın ipi olan hak dine sarılmaya yorumlanır.

Rüyada ip bükmek, yolculuğa tabirdir. Rüyada ipi büküp birisinin boynuna attığını görmek, evliliğe yorumlanır.

Rüyada kalın ip görmek, dertli günler geçireceğinize yorumlanır.

Rüyada iple bir şey bağlamak veya ipi yumak haline getirdiğinizi görmek, gelecek için yaptığınız projeleri basarı ile uygulayacağınıza yorumlanır.

Rüyada ipliği makaradan çözdüğünü veya bir yumak ipliği açıp dağıttığını görmek, hakkında mahkemede süren bir davası varsa, kendi menfaatine olarak çözüleceğine yorumlanır.

ip nedir: Keten, kenevir, pamuk gibi dokuma maddelerinin bükülmüş liflerinden yapılan bağ.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ip-iplik

Rüyada ip veya iplik görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status