Rüyada iğne görmek

Rüyada iğne görmek,  sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gerektiğine bazen de dert ve şanssızlıklara uğrayacağınıza yorumlanır. Başka bir tabire göre de rüyada iğne görmek, acı ile bitecek büyük bir aşk macerası geçireceğinize yorumlanır. İğne bekâr için evlenmeye, fakir için halinin iyiye dönmesine de tabir edilir.

Rüyada iğneye iplik geçirdiğinizi görmek, geçireceğiniz aşk hayatınızın sonunun izdivaçla biteceğine yorumlanır.

Rüyada eline iğne aldığını görmek, iğne sahibinin işlerinin düzgünlüğüne, dağınık işlerinin toplanması ve düzelmesi için arzu ettiğine yorumlanır.

Rüyada iğne üzerinde iplik varsa yahut iğne ile dikiş dikiyorsa, rüyayı gören kişinin halinin iyi olmasına, dağınık ve düzensiz işlerinin toplanmasına yorumlanır.

Rüyada dikiş dikerken iğnenin kırıldığını görmek, halinin kötü olacağına ve işlerinin düzensiz gideceğine ve bozulacağına yorumlanır.

Rüyada iğne kaybettiğini görmek, o kimsenin işlerinin bozulmaya yaklaştığına, fakat tam bozulmadan kurtaracağına yorumlanır.

Rüyada iğne yediğini görmek, kendisine zarar gelecek birisine sırrını söyleyeceğine yorumlanır.

Rüyada iğne battığını görmek, o kimseyi ayıplar ve kendisi de başkaları tarafından ayıplanma ile karşı karşıya kalacağına yorumlanır.

İğne nedir: Dikiş dikmeye, süs olarak kullanılmaya yarayan bir ucu sivri diğeri düz, delikli, toplu, ince ve küçük madenden yapılan bir araç. İğne iki kumaşı birbirine tutturmada kullanıldığı gibi, tıpta vücudun çeşitli yerlerine ilaç şırınga etmek ve sıvı boşaltmak için de kullanılır. Bunlardan başka süs iğneleri ekseriya elbiselerin yakalarına, saça, kravatın üzerlerine takılır. Süs iğneleri altın, gümüş ve başka madenlerden yapılır. Üzerleri ekseriya kıymetli taşlarla süslü olup bunlara broş da denir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada iğne görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status