Rüyada göz görmek

Rüyada göz görmek, sosyal yaşantınızda fazla anlayışlı olacağınıza tabir edilir. Rüyada gözleri büyük görümek, kişinin anlayışının üstün seviyede olduğunu, tam tersi olarak gözlerin küçük ve kısık görmek, kişinin anlayışının düşük olduğuna tabir edilir.

Rüyada kırmızı renk göz görmek, kişinin psikolojik bir rahatsızlık olarak öfkeli olduğuna, yeşil göz görmek, kişinin ahlaklı olduğuna, mavi göz görmek, kişinin aşık olduğuna, siyah göz görmek, kişinin kederde olduğuna tabir edilir.

Rüyada size bakan göz görmek, başka bir kişi tarafından gözetlendiğine veya nazar edilerek korunduğuna tabir edilir.
Rüyada gözlerin sizi gözetlediğini görmek, eğer kötü bir kişiye ait ise o kişinin kötü nazarı sebebi ile kendisi üzerinde musibet istediğine tabir edilir.

Rüyada alnında göz görmek, sezgilerinin çok kuvvetli olduğuna tabir edilir.

Rüyada güzel göz görmek, insanın çekiciliğinin dışlaşması olarak yorumlanır.

Rüyada göz görmemesi, ilkeler dışında batıl olurluğunda anlayışsız olarak şe’nlerde bulunduğuna, ayrıca kişinin ilkesi üzeri ilkesini istikamet edinen olarak başka bir şeyle ilgilenmediğine de yorumlanır.

Rüyada göze ak inmesi, şiddetli özleme ve hasrete tabir edilir.

Göz nedir: Görme organı. Duyu organlarının en önemlisi ve kuvvetlisi. Göz, omurgalılarda en gelişmiş duyu organı olup, insanlarda mükemmelleşmiştir. Karanlık bir gecede gökyüzüne baktığımızda milyonlarca kilometre uzaklıktaki yıldızları görebilmekteyiz. Basit yapılı canlıların bazılarında (deniz yıldızları, öglena ve klorofilli su yosunları gibi) ışığa karşı duyarlı kısımlar mevcuttur. Su yosunları ve bitkilerin, özellikle çiçeklerin, görme ve hissetme kabiliyetlerinin bulunduğunu gösteren ciddi araştırmalar mevcuttur.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

goz

Rüyada göz görmek ile ilgili diğer rüyalar

2 görülen rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status