Rüyada et görmek

Rüyada et görmek, pişmiş et, mala tabir edilir. Çiğ etin tümü, ağrı, hastalık ve ızdıraba tabir edilir. Kokmuş et çok kötüye yorumlanır.

Rüyada pişmiş et görmek, zenginliğe tabir edilir.

Rüyada çiğ et yemek, bu rüya hayra yorumlanır. Fakat çiğ eti görse ve onu yemese bu rüya hayra yorumlanmaz.

Rüyada pişmiş eti paylaşmak, o kimsenin kadri ve şanının yüceleceğine yorumlanır.

Rüyada insan eti görmek, o insanı gıybet eder. İnsan eti dedikodu olacağına tabir edilir.

Rüyada kendi vücudunun etini yemek, kendi kazancından ve elinin emeğiyle meydana getirdiği şeyden yiyeceğine tabir edilir.

Rüyasında kasaptan et almak, sağlığınızın bozulacağına tabir edilir.

Rüyada yılan eti görmek, düşman tarafından bir mala yorumlanır. Yırtıcı hayvan eti, devlet tarafından mala. Yırtıcı kuşların eti de böyledir.

Rüyada domuz eti görmek, haram mala yorumlanır.

Rüyada deve eti yemek, bir adamın malını yer ve çokça hasta olur, sonra yine kurtulacağına tabir edilir.

Rüyada kasapta asılı duran etleri görmek, çevreyi de ilgilendiren sorunlara tabir edilir.

Rüyada sığır eti görmek, zahmet, meşakkat ve az iş yapmaya tabir edilir. Rüyada koç eti görmek, tanımadığı bir adamla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmediği ve tanımadığı bir kimseyi davet eder veya birtakım dost ve arkadaş kazanıp onlarla mesut olacağına tabir edilir.

Rüyada koyun eti görmek, sağlığın bozulacağını ve kötü olaylara tabir edilir. Eğer koyun eti yağlı ise, o kimse bir ölünün malına varis olacağına tabir edilir.

Rüyada tavuk eti görmek, kadın tarafından menfaatlanmaya tabir edilir.

Rüyada kuş eti görmek, fazla yolculuk yapmaya ve fayda elde etmeye tabir edilir.

Et nedir: Kasaplık hayvanlar, kuşlar, kümes hayvanları, balıklar ve av hayvanlarının yenebilen kısımları. Fakat et denilince yenebilen hayvanların kas kısımları, yani daha ziyade kas eti anlaşılır. Bu hayvanların baş, beyin, dil, böbrek, akciğer ve karaciğer, barsak ve işkembe gibi kısımlarına sakatatlar adı verilir. Ülkemizde başta koyun ve sığır etleri olmak üzere, kuzu, manda, keçi, oğlak etleri, balık etleri ve kümes hayvanı etleri yenilmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

et

Rüyada et görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status