Rüyada emanet almak veya emanet vermek

Rüyada emanet almak veya emanet vermek, adama emanet mal vermek, o adamın o kimsenin sırrına vakıf olmasına tabir edilir. Rüyada emanet, bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine yorumlanır.

Rüyada emanete ihanet etmemek, kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye yorumlanır.

Rüyada emanete sahip çıkmak, islam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat yaşamaya yorumlanır.

Rüyada emanetini bir ölüye bırak, o kimsenin sırrını gizleyip ifşa etmeyecek bir kimseye söylemesine tabir edilir.

Rüyada emanet almak, ciddi, güvenilir, iyi niyetli kimselerle gizli bir işe girişeceğine yorumlanır.

Emanet nedir: Korunmak için birine ya da bir yere bırakılan eşya, kimse vb , insan, vedia; geri verilmek üzere alınan. Bir kimseyle birine gönderilen para, eşya vb ; kimi devlet dairelerine verilen ad. Eşyanın emanet olarak bırakıldığı yer; can.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada emanet almak veya emanet vermek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status