Rüyada düğüm görmek

Rüyada düğüm görmek, rüya sahibinin güç bir işin üstesinden geleceğine tabir edilir. Rüyada düğüm veya düğümler görmek, hayal kırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere tabir edilir.

Düğüm nedir: Anlaşılamayan, çözülemeyen karışık durum; yazın yapıtlarında gerilimin arttığı çapraşık olguların çözülmeden önce toplandığı bölüm. Gövde üzerinde yaprakların, dalların çıktığı yer; genellikle yuvarlak ve sert derinin içine gömülü oluşum, kistik yapı. Gelen ve yansımış dalgaların girişimiyle oluşan kararlı dalgalarda, titreşim genliğinin sıfır olduğu noktalardan her biri; iplik, ip, halat gibi, bükülebilir şeyleri kıvırıp kendi üzerine ya da birbirine dolayarak yapılan boğum.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

dugum

Rüyada düğüm görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status