Rüyada dayak yemek veya dayak atmak

Rüyada dayak yemek veya dayak atmak, rüyada dayak yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağına, gerek maddi gerekse manevi yönden güçleneceğine yorumlanır. Bazen de bir vesileyle gelecek rızka yahut iyiliğe yorumlanır.

Rüyada dayak atmak, dayak attığınız kişiye iyilikte bulunmaya işarettir.

Rüyada eşinin dayak attığını görmek, onun ailesi tarafından bir menfaate kavuşacağına işarettir.

Dayak nedir: (bir insanı ya da bir hayvanı) dövme, patak, kötek. Bir şeyin yıkılmaması için dayatılan ağaç, destek, payanda. Kapıyı kapatmak için iç taraflarına konulan kol, destek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

dayak

Rüyada dayak yemek veya dayak atmak ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status