Rüyada dam görmek

Rüyada dam görmek,  itibarı ve şanı yüksek olan bir kadına veya erkeğe işaret eder. Rüyada evin damında yürüdüğünüzü görmek, çok yükselecek ve bütün işlerinizde başarılı olacağınıza işaret eder. Rüyasında dama çıkan kimsenin istedikleri olur. Rüyada dam görmek kadınla da yorumlanır.

Rüyada çatısı olmayan düz bir damda gezindiğini görmek, bekâr ise evliliğe, evli ise, bir başka kadınla (erkekle) tanışacağına işaret eder.

Rüyada damdan aşağı düştüğünü görmek, eşinden veya bekarsa ailesinden ayrılacağına işaret eder.

Rüyada merdivenle damdan aşağı indiğini görmek, başkası yüzünden dile düşeceğine işaret eder, merdivenle dama çıktığını görmek ev halkından birinin halkın diline düşeceğine işaret eder.

Rüyada damın üzerinden koştuğunu görmek devlet büyüğü tarafından cezalandırılacağına işaret eder.

Rüyada damda bir işle uğraştığınızı görmek, evinize hiç beklemediğiniz bir misafirin gece yatısına geleceğine işaret eder.

Dam nedir:Yapıları dış etkilerden korumak amacıyla, üzerlerine yapılan çoğu kiremit kaplı bölüm; ahır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada dam görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status