Rüyada dolma görmek

Rüyada dolma görmek, dolma yemek, her çeşit dolma yemek sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka tabir edilir.

Dolma nedir: Dolma, Türk mutfağının önemli yemeklerindendir. Dolma denilince akla ilk yaprak sarma dolma gelir. Başta sebze olmak üzere; tavuk, kuzu gibi hayvanların içine pirinç ve başka şeyler doldurularak da pişirilir. Türkiye’ nin hemen hemen her bölgesinde dolma yapılır. Komşu ülkelerimizde de hemen hemen aynı isimlerle yapılmaktadır. Yunanca’da “dolmadaki”, Gürcüce’de “t’olma”, Ermenice’de “tolma”, Farsça’da “dolme”, Arapça’da “dolme” şeklinde geçer. Yaprak dolmasına ayrıca Bulgarca’da “sarmi”, Makedonca’da “sarma”, Macarca’da “sarma” ve Rumence’de “sarma” denmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

dolma

Rüyada dolma görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status