Rüyada dağ görmek

Rüyada dağ görmek, hayra yorulur. rüyada dağ görmek, sanı yüce ve şöhretli bir devlet adamına işaret eder. Rüyada dağa tırmandığını görmek, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği şeylere ulaşacağına işaret eder.

Rüyada kedinizi dağda yalnız görmek, iş hayatında atılganlığa iyi düşünmeden yapılacak hareketlere kalkmamanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada dağdan düştüğünüzü görmek, kendi gayretinizle çıktığı mertebeden yine kendi hataları yüzünden ayrılacağınıza işaret eder.

Rüyada dağ üzerinde ağaçlar görmek, makama, yüksekliğe, insanlar nezdinde güzel isimle anılmaya ve şöhrete işaret eder.

Rüyada dağ seyrettiğinizi görmek, üstesinden gelmesi zor olan bazı işleri çözdüğünüz için ödüllendirileceğinize işaret eder.

Rüyada dağın tepesinde durduğunuzu görmek, büyük bir zattan gelecek hayra ve nimete işaret eder.

Dağ sözlük anlamı: Çevresine göre çok yüksek olan yeryüzü şekli. Her yüksek yeryüzü şekli dağ değildir. Tepe ismi verilen yeryüzü şekliyle dağ arasındaki fark, kapladığı sahanın büyüklüğü ile yüksekliğidir. Dağlar tepelere göre daha geniş saha kaplar ve yükseklikleri tepelerden çok fazladır. Tabanının genişliği ve yüksekliğinin çok fazla olmasına rağmen tepesi düz olan yerler dağ niteliği taşımaz. Böyle yüksekliklere yayla adı verilir. Bir yükseltinin (engebenin) dağ olabilmesi için, tabanının geniş ve yüksekliğinin fazla olmasının yanında tabanı üzerine oturtulmuş bir koni şeklinde tepesinin çok dar bir yüzeye sahip olması gerekir.

Rüyada dağ görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status