Rüyada çınar ağacı görmek

Rüyada çınar ağacı görmek, kadri yüce, evladı çok, iri yapılı ve faydalı bir kimseye yorumlanır. Bazen de mal ve mülkünüzün artacağına, çalışmaya gerek görmeden bir ömür geçireceğinize yorumlanır.

Rüyada çınar ağacının yıkıldığını görmek, mazlum bir kimsenin haksızlığa uğramasına yorumlanır.

Rüyada çınar ağacının yandığını görmek, ölüm tehlikesi ile tabir edilir.

Rüyada yaşlı çınar ağacı görmek, o oranda iyiliğe ve geleceğinin parlak olmasına işarettir.

Rüyada kurumuş çınar ağacı görmek, büyük ve önemli bir kayba yorumlanır.

Rüyada çınar ağacına çıkmak, meslekte ilerlemeye veya yüksek makam elde etmeye işarettir.

Çınar ağacı nedir: Uzun boylu, kalın dallı, dik veya kıvrık gövdeli, yaprakları el ayası biçiminde ve 3-5 parçalı, parçaları sivri, gayri muntazam surette dişli, parlak yeşil renkte ve çınargiller familyasına bağlı ulu ağaç. Ormanlarda, bilhassa dere içlerinde ve nehir yataklarında rastlanır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cinar-agaci

Rüyada çınar ağacı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status