Rüyada ceviz ağacı görmek

Rüyada ceviz ağacı görmek, mühimce bir hastalığa tutulacağınıza veya sizi çok üzecek bir olayla karşılaşacağınıza, ağacından ceviz topladığınızı görmek, bir kadın vasıtasıyla servete kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada ceviz ağacından ceviz koparmak, mecburi bir seyahat nedeniyle sevdikleriniz ayrı kalacağınıza işaret eder.

Rüyada ceviz ağacından düşüp bir yerinizin kırıldığını görmek, başınızda büyük bir felâketin dolaşmakta olduğuna işaret eder.

Rüyada ceviz ağacını kökünden söküp çıkardığınızı görmek, elinizden bir kaza çıkacağına ve bu yüzden mahkemelik olacağınıza işaret eder.

Rüyada kurumuş ceviz ağacı görmek, para durumunuzun bozulacağına yorumlanır. Rüyada ceviz ağacı yıkılırsa yakınlardan boyu uzun birisinin ölümüne işaret eder.

Ceviz ağacı nedir: Nisan-mayıs aylarında çiçek açan, ortalama 18-20 m yüksekliğinde, tek evcikli bir ağaç. Gövdeleri silindirik, kalın ve saplı bir bitki. Erkek çiçekler bir önceki senenin dalları üzerinde, çok çiçekli, uzun, silindirik ve sarkık durumlar halindedir. Dişi çiçekler ise o sene gelişen dalların ucunda ya tek veya 2-4 tanesi bir arada olmak üzere küçük durumlar meydana getirirler. Meyveleri etli ve yeşil renklidir. Olgunlaşınca yeşil kabuk dökülür. Bir tek tohum taşır. Yenen kısım, ceviz içi olarak bilinen, sert kabuğu içindeki girintili olan çenekleridir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ceviz-agaci

Rüyada ceviz ağacı görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status