Rüyada cehennem çukuru görmek

Rüyada cehennem çukuru görmek, hatalar yapmaya fakat bu yaptığınız hatalardan ders çıkarmaya, çevrenizde bulunan arkadaşlarınızı veya ailenizden bazı kişileri haksız yere üzeceğinize ve onların mutsuz olmalarına sebep olacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada cehennem çukuru görmek, çalışma ortamınızda hatalar yaptığınıza ve çevrenizden bu sebeple şikayetler aldığınıza, kendinize çeki düzen vermeniz gerektiğine, eğer kendi işinizi yapıyor isenizi işlerinizde bazı hatalar yapacağınıza ve zarar edeceğinize tabir edilir.

Cehennem çukuru nedir: din inanışına göre, kötülük yapanların öldükten sonra ceza gördükleri yerde bulunduğuna inanılan çukura düşmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cehennem-cukuru

Rüyada cehennem çukuru görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status