Rüyada cennet görmek

Rüyada cennet görmek, size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız olduğuna yorumlanır. Bazen de rüyada cennet görmek eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzeleceğine işaret eder.

Rüyada cennette gittiğini görmek, dünyada gayet rahat ve mesut bir hayat süreceğinize ve her ne murat ediyorsanız hepsine nail olacağınıza yorumlanır.

Rüyada cennet kapılarından birinin yüzünüze kapandığını görmek, babanızı yahut annenizi veya yakın akrabanızdan birini kaybetmeniz ihtimali bulunduğuna işaret eder. Rüyada cennet kapılarından ikisinin yüzünüze kapandığını görmek, dostlarınızdan birinin vefatına, cennetin bütün kapılarının yüzünüze kapandığını görmek, babanızla annenizin size gücenmiş olduklarına yorumlanır.

Rüyada cennet melekleriyle konuşmak, işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik yapacağınıza yorumlanır.

Rüyada cennet bahçelerinde gezdiğini görmek, bundan böyle kendinizi din işlerine vererek çok sofu bir insan olacağınıza yorumlanır.

Rüyada cennet meyvelerinden yediğinizi görmek, ilminizin artacağına ve herkes tarafından saygı gösterilen bir kimse olacağınıza yorumlanır.

Rüyada cennetin suyundan veya sütünden içtiğinizi görmek, rızkınız artarak evinizde bolluk ve bereket olacağına yorumlanır.

Rüyada cennet köşklerinden birinde oturduğunuzu görmek, bekârsanız fevkalâde güzel ve iyi ahlâklı bir kızla (delikanlı ile) hayatınızı birleştireceğinize yorumlanır.

Rüyada cennete eşinizle beraber girdiğinizi görmek, fevkalâde mesut bir aile hayatı yaşayacağınıza ve yoksulluk nedir bilmeyeceğinize yorumlanır.

Rüyada cennette hurilerle eğlendiğinizi görmek, rızkınızın artacağına ve ömrünüzün uzun olacağına yorumlanır.

Rüyada cennetten kovulduğunuzu görmek, aile muhitinizden uzaklaşarak uzun yıllar gurbete düşeceğinize ve hayatınızın türlü güçlükler içinde geçeceğine yorumlanır.

Cennet nedir: Din inanışına göre, iyilik yapanların, günahsızların, öldükten sonra sonsuz bir gönence kavuşacakları yer.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada cennet görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status