Rüyada çapkınlık yapmak

Rüyada çapkınlık yapmak, aslında hem iyi bir duruma hem de kötü bir duruma işarettir. Şöyle ki rüyada çapkınlık yapmak manevi olarak sizin için değerli olan bir kişiden uzaklaşacağınız, sorun yaşayacağınız veya tartışıp konuşmama durumuna geleceğiniz olarak yorumlanırken bir diğer yorum ise işinizde hedeflediğiniz noktaya ulaşacağınız ve başarınızın artacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte aynı zamanda sağlığınız da kötü sonuçlar çıkacağı veya ruhen bir korkuya kapılacağınız şeklinde de yorumlanmaktadır. Bir diğer taraftan da hakettiğiniz değeri ve ilgiyi yakın çevrenizden göreceğiniz belirtilmektedir. Aynı zamanda bu rüya yaşadığınız sıkıntıları ve zorlukları aşacağınız ve refaha kavuşacağınız gibi olumlu bir durum olacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Genel olarak kısa bir şekilde özetleyecek olursak, rüyada çapkınlık görmek manevi olarak olumsuz şeyler yaşayacağınız fakat maddi olarakta refaha ve huzura kavuşacağınız anlamına gelmektedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

capkinlik-yapmak

Rüyada çapkınlık yapmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status