Rüyada çalar saat almak

Rüyada çalar saat almak, çevrenizdeki arkadaşlarınızın veya ailenizin üzerinize çok gelmesine ve bundan artık çok bıktığınıza kafanızı dinlemek istediğinize, ailenizi çok sevdiğinize fakat onlardan bunaldığınıza tabir edilir. Bazen de rüyada çalar saat almak, çalışma hayatınızda yaptığınız işleden çok sıkıldığınıza ve yeni işler aradığınıza, kendi işinizi yapıyor iseniz yenilikler peşinden koşmaya tabir edilir.

Çalar saat almak nedir: Ayarlanışına göre istenilen zamanda çalan saat türü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

calar-saat-almak

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.