Rüyada çalgı çalmak

Rüyada çalgı çalmak, uzun zamandır sürdürdüğünüz sıkıntılı hayatın artık sona ereceğine, refaha kavuşacağınıza, neşeli günlerin yaklaştığına, mutlu günlere erişeceğinize işaret eder. Rüyasında çalgı görmek, muhtelif şekillerde tefsir olunur, çalgıyı kendisi, temiz giyinmiş olarak, ibadet zamanı dışında çalıyorsa, yaptığı is halk arasında alaka uyandıracak şeklinde yorumlanır.

Rüyada tek başına çalgı çalan, heyecanlı bir haber alır. Çalgı, trampet ve davul gibi şeylerse, bir dedikoduyu halka ilan eder. Ney çalmak ise hayra yorumlanır.

Çalgı nedir:  Müzik aygıtı, enstrüman. Çalgı çalma, müzik.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada çalgı çalmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status