Rüyada bulut görmek

Rüyada bulut görmek, başınızın üstünde bulut görmek, büyük bir mevkie yükseleceğinize veya uzun bir deniz yolculuğuna çıkacağınıza yorumlanır. Rüyada koyu renk bulut görmek, sıkıntı içine gireceğinize yorumlanır.

Rüyada renkli bulut görmek, mutlu bir hayata yorumlanır. Açık renkli bulutlar görmek, sorunların aşılmasına başarıya ulaşılacağına yorumlanır.

Evinizin üstünde bulut görmek, evinize hayırlı bir misafir geleceğine tabir edilir.

Rüyada güneşi kapatan bulut görmek, büyük bir zatın vefatına veya hastalığına yorumlanır.

Rüyada bulutun üstüne binmek, kısmetiniz çıkarak mesut bir evlenme yapacağınıza evli iseniz hayırlı bir çocuğa yorumlanır.

Bulut nedir: Hava yuvarındaki su damlacıkları ve buz taneciklerinin görülebilir yoğunluk kazanmasıyla oluşan, biçimleri, yükseklikleri ve yol açtıkları hava olaylarıyla birbirinden ayrılan yığınlar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bulut

Rüyada bulut görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status