Rüyada boşanmak

Rüyada boşanmak, boşandığınızı görmek, evliliğinizde bazı sıkıntılar olduğuna yorumlanır. Bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınıza yorumlanır. Evli bir erkeğin rüyasında karısını boşadığını görmesi, ikisinden birisinin ölümüne, evli kadın aynı rüyayı görmüşse, karı koca arasına giren bir kişinin tartışmalara sebep olacağına yorumlanır.

Boşanmak nedir: (karı ve koca) mahkeme kararıyla birbirinden ayrılmak; (baskı altında gergin duran bir şey) birden ve hızla kurtulmak. (hayvan) başlığından koşum takımından ya da bağından kurtulmak; (kapalı bir yerde bulunan insanlar) birden dışarı çıkmak. Birdenbire ve bol bol akmak; dertlerini, yakınmalarını anlatmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bosanmak

Rüyada boşanmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status