Rüyada bayram görmek

Rüyada bayram görmek, hayıra yorumlanır. Rüyada ramazan bayramı içinde olduğunu görmek, keder ve gamdan kurtulmaya, günlerin neşe ve sevinç içinde geçmesine yorumlanır. Rüyada Kurban bayramı içinde bulunduğunuzu görmek, mevki sahibi bir zatla tanışarak ondan hayır ve menfaat göreceğinize, şeker bayramı içinde bulunduğunuzu görmek, ünlerinizin sevinç ve neşe içinde geçeceğine yorumlanır.

Bayram nedir: Ulusal ya da dinsel bakımdan önemi olan ve kutlanan gün ya da günler. Bir kuruluş yıldönümünü ya da olayı kutlamak amacıyla yapılan gösteri ve eğlencelerin tümü. Sevinç, neşe.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bayram

Rüyada bayram görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status