Rüyada beygir görmek

Rüyada beygir görmek, insanin çalışması ve gayreti ile yorumlanır. Rüyada büyük bir görmek, dünya işlerinin faziletlisine yorumlanır.

Rüyada beygire binip yer ile gök arasında uçtuğunu görmek, sevdiği ile beraber bir yolculuğa çıkacağına yorumlanır.

Rüyada beygirinin toprakta yuvarlandığını görmek, o kimse için çalışma ve gayretinin çokluğuna yorumlanır.

Rüyada iyi huylu ve çabuk giden bir beygire bindiğini görmek, hayır ve saadete erişeceğine yorumlanır.

Rüyada beygirin sizi ısırdığını görmek, hanımı kendisine hainlik eder ve hakkında riayetsizlik göstermeğe devam edeceğine yorumlanır.

Rüyada beygirin suda boğulduğunu görmek, ölüme ve onun üzerine gelecek bir beladan korkulması gerektiğine yorumlanır.

Beygir nedir: At. Yük taşıyan, araba çeken, üstüne binilen at.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

beygir

Rüyada beygir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status