Rüyada battaniye görmek

Rüyada battaniye görmek, nişanlanmaya veya evlenmeye işarettir. Rüya sahibi evli ise hayırlı bir işe kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada temiz battaniye görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına yorumlanır. Rüyada kirli battaniye görmek, çevrenizde sizi çekemeyenler olduğuna yorumlanır.

Rüyada yırtık battaniye görmek, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine yorumlanır.

Rüyada kışın üzerine güzel renkli bir battaniye örten kişi iyi bir mevkie geleceğine yorumlanır. Rüyada yazın üzerine battaniye örten kişi para yüzünden sıkıntı çekeceğine yorumlanır. Rüyada battaniye sermek yol yapılacağına, battaniyeyi silkelemek ise işlerin kolaylıkla sonuçlanacağına yorumlanır.

Battaniye nedir: Yorgan yerine ya da yorgan üstünde kullanılan, çoğu yünden dokunmuş kalınca örtü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

battaniye

Rüyada battaniye görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status