Rüyada bozguna uğramak

Rüyada bozguna uğramak, yaşantınızın gitgide daha da zorlaşmasına ve hayatınızda bir süre sonra yeni tartışmaların başlamasına yorumlanır. Rüyada düşman karşısında bozguna uğrayan bir ordu görmek, eğer bu ordu kendi ordunuzsa, bir harp vukuunda ordunuzun düşmana karşı parlak zaferler elde edeceğine veya hayat yarışında zaferler kazanarak emsaliniz arasında birdenbire sivrilip yükseleceğinize, düşman ordusu ise, hayatta herkes ilerlerken sizin bocalayıp duracağınıza ve bir türlü ileri adımlar atmak imkânını elde edemeyeceğinize yorumlanır.

Bozgun nedir: Bir toplulukta karşılıklı güvenin bozulmasıyla beliren karışıklık. Yenilen bir ordunun, düzen bağını yitirerek asker onurunun gerektirdiği bütün bağları bozması, hezimet. Bu durumda bulunan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bozguna-ugramak

Rüyada bozguna uğramak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status