Rüyada baş örtüsü görmek

Rüyada baş örtüsü görmek, başörütüsü, haline daima şükreden kanaatkâr ve mütevazı bir insan olduğunuza ve bu yüzden yakınlarınız tarafından çok sevilip sayıldığınıza yorumlanır. Bazen de başörtüsü görmek, İffetli kadına, uzun ömürlü kız çocuğuna, Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya yorumlanır. Rüyada eski, yamalı başörtüsü görmek, yoksul eşe işarettir.

Rüyada başörtüsünün başınızdan uçması, eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocanın ona geri dönmesine yorumlanır.

Rüyada yeşil başörütüsü, mutlu bir aşk evliliği, kırmızı, beyaz, siyah başörtüleri ani evlilik, mor başörütüsü tanınmış önemli bir evliliktir. Ancak gri, bej ve rengi güzel olmayanlar ise evliliğin mutluluk getirmeyeceğini yorumlanır.

Rüyada başörtüsü diktiğinizi görmek, yeni dostluklar kuracağınıza ve bundan büyük faydalar elde edeceğinize yorumlanır.

Başörtüsü nedir: Kadınların saçlarını örtmek için kullandıkları örtü, eşarp.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bas-ortusu

Rüyada baş örtüsü görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status