Rüyada bakır görmek

Rüyada bakır görmek, çevrenizle mücadelede bulunup kalp kıracağınıza ve düşmanlığın husule geleceğine tabir edilir. Bini Şirin, bakır ve sair madenlerden meydana gelmiş bir şeyi görmeyi, düşmanlık, kavga ve boş söz ile yorumlar.

Rüyada bakırcı görmek, rüya sahibinin çok konuşkan ve çalışkan bir kimse ile iş yapacağına, fakat bundan ötürü memnun kalmayacağına işaret eder.

Rüyada evinden bakır paralar alıp sokağa attığını görmek, gam ve kederden kurtulacağına yorumlanır.

Bakır nedir: Kimyasal bir eleman, Sembolü Cu atom ağırlığı 63,57, özgül ağırlığı 8,9 dür. Yumuşak, kırmızılı bir metaldir.Normal sıcaklarda değişmez, taze kesilmiş rengi açık kırmızıdır. Tabiatta filiz halinde ve serbest olarak Kuzey Amerika ve Kanada`da, Güney Afrika`da, İspanya`da, Ural`da, Doğu Alpleri`nde ve memleketimizde bulunur. (Başlıca Ergani, Çoruh, Murgul, İnebolu`da). En çok filizlerinden elde edilir. Filizlerinden bilhassa bakır sülfür, en çok kullanılandır. Bakır, gerek fiziksel ve kimyasal gerekse teknik özellikleri yüzünden demirden sonra, en fazla kullanılan bir metaldir. Saf halde iken ısıyı ve elektriği iyi iletmesi, elektrik sanayiinde en çok kullanılan metal olmasını sağlamıştır. Yumuşak bir metal olması bakımından da (dövülebilir, levha ve tel haline getirilebilir) kolaylıkla şekil verilebilir. Bakır, aynı zamanda sanayide kullanılan çok önemli bazı alaşımların (tunç pirinç) da esasını meydana getirir.

Rüyada bakır görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status