Rüyada azrail görmek

Rüyada azrail görmek, onu tebessüm ederken bulması, şehâdet ve imanla vefat edeceğinize yorumlanır. Rüyada azraili kızgın görmek, onun tövbe etmeksizin ölmesi vuku’ bulacağına yorumlanır.

Rüyada azrail’le konuşmak veya ona galip gelmek, hastalıktan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada azrail’in normal halde görmek, onun yüce Rabbinin sadık bir kulu olduğuna, maksadına erişeceğine, uzun ömürlü bulunmasına işarettir.

Rüyada azrail’in elini öpmek, mirasa konacağın yorumlanır.

Rüyada azrail olduğunu görmek, kadri yüksek ve halk üzerinde daima etkili olduğuna, hasta bulunan bir kimsenin ise öleceğine yorumlanır. Bazende azrail olmak, zorlu işleri başarmaya yorumlanır.

Rüyada azrail’i bir yerde gezinirken görmek, toplumun her bireyini etkileyecek gelişme ve olaylara yorumlanır.

Rüyada azrail’e selam vermek, bu dünyada daha çok çekeceğiniz olduğuna yorumlanır.

Rüyada azrail’i can alırken görmek, uzun bir hayat yaşacağınıza yorumlanır.

Azrail nedir: İnsanların canını almakla görevli olduğuna inanılan melek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

azrail

Rüyada azrail görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status